Jdi na obsah Jdi na menu
 


Samozřejmě to bylo a je hlavně v problému financování v této oblasti ,pak bychom se možná dočkali nějakých pokroků.V některých zařízeních nám říkali ,že by jí dávali v případě nějakých potíží i tlumící léky/neboli antidepresiva neboli oblbováky/Na což jsme nepřistoupili a snažili se dále Marušku většinou intuitivně.
povzbuzovat a vzdělávat.Začali jsme shánět informace o autismu kde se co dalo,většinou to fungovalo v ústním sdělení rodičů. již zkušených,kteří si již těmito údobími prošli.Člověk se najednou dozvěděl ,že má nárok na různé slevy/plenky,telefon,průkazka,atd/ Také různá literatura a až trochu později internet -bez kterého je takovýto rodič jak jsme později zjistili jak bez ruk.
Sledovali jsme pořady Klíč a jednoho dne v roce 2004 běžel v televizi pořad Bleděmodrý svět,kde jsme prvně uslyšeli o přístupu son-rise/který jsme tak nějak intuitivně také trochu dělali. V tomto pořadu nás zaujala terapeutka
Linda Neubauerová/nyní i Cecavová/.Zaujala nás svou výpovědí,prožitkem,radostí, povzbuzením,energií,kladným přístupem k dítěti a neposuzováním.S tímto jsme se doposud málo setkali až na pár vyjímek /jako třeba skvělý léčitel z Vysočiny pan Paseka,který si nikdy nevzal ani korunu a každému se snažil pomoci,setkání s ním bylo také vždy obrovským zážitkem .
Díky Marušce jsme potkali a poznali  zvláště ještě i později hodně zajímavých lidí.Díky Marušce jsme si ještě více začali uvědomovat co je podstatné a co není.Když byly vypjaté situace jako stěhování Maruška byla vždy velice hodná a tak nám i spoustu věcí a situací ulehčovala.