Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.2.-7.2.-První únorový týdeníček

9. 2. 2010
Leden je za námi a máme tu další měsíc.
Po celý týden jsme si užívali zimních radovánek,učili se nakupovat a pokračovali v různých nácvicích.
PO-Jsem strávil určitý čas ve sdružení s Maruškou ,která poslední dobou se více zajímá o věci a předměty a snaží se i více komunikovat.Vydrží také déle sedět na židli .Seděla více v první místnosti a zajímala se o věci kolem ní ,dříve byla skoro výhradně v herně.Následovně jdeme do parku kde jezdíme s velkého kopce na placce a užíváme si to jdeme přes město  ,kde Maruška sleduje bruslení a večerní osvětlení jak ledu ,tak pěkný stromek v pozadí-který ve středu likvidují.Na bruslení si zatím netroufám,sám jsem stál na bruslích někdy v 9 třídě a moc to nedopadalo,dají se zde brusle i půjčit ale to zavazování a  obouvání-mohl bych být na ledě i bez bruslí -no ještě uvidíme.
UT-\\\V herně s Beatou a odpoledne mají kroužek dvojčata -takže na ně přicházíme-Pavlík má velkou radost oba skáčou,hrají si s podobnými hračkami-Petřík za chvíli odchází do pěveckého sboru-který je také v budově.Pavlík s Maruškou velice reagují na legraci lechtání na hru ,která se jmenuje síla a další.
STŘ-Tradiční kroužek s Barbuchou na Žilinské ve sdružení jsme o půl hodiny dříve ,takže se Maruška dobře aklimatizovala-děti jsou nemocné později přichází Dáda.Maruška má prostor pro psa ,kterého hodně pozoruje a hladí sedí pěkně i u paní majitelky cítí i ze mě ,že psa mám hodně rád takže přejímá tu atmosféru,opět řekla pes ,bere mu a dává hračku,pěkně ho hladí. Barbucha je opravdu skvělý pes,paní nám říkala jak musela někde odejet tak dali psa do psího hotelu a paní majitelka tohoto hotelu jí řekla-ještě jsem nikdy neměla tak hodného psa já jsem s ním spala.Barbucha dává všem hodně energie.
Následuje logopedie s Alenou kde Maruška opět říkala pes a chtěla i komunikovat
ČTV-V herně s Katkou a dopoledne doma-následovně se jdeme ještě projít.Maruška tento týden i více sledovala televizi kde byl večerníček s dvěma živými medvíďaty a v pár příbězích byl i větší pes,který je trochu bral jako svá mláďata -Maruška řekla pes-intenzivní zážitky pomáhají tomu ,aby se naše  Maruška více rozmluvila.
PÁ-probouzíme se s rýmou a trochu kašleme ,jdeme do sdružení na  muzikoterapii  se Zuzkou,která Marušce zpívá  i přes rouru,Maruška jí i chrastí do rytmu. Na koníčka  nejdeme ,protože se nám zdá být Maruška  nachlazená a před a po koníčkovi čekáme nějakou dobu na autobus.
Takže jde se ženou do tělocvičny kde je i Pavlík a Peťa.
Víkend  trochu odpočíváme ,aby se Maruška vyležela a v neděli jdeme na placku opět si užívat sněhu zkoušíme i nové kopce a Maruška je viditelně natěšená.
Večer v neděli jdu s amerikanisty na finále americké kopané mezi New Orleans a Indiannapolis ,které začíná o půlnoci,snažím se s nimi domluvit překlady důležitých materiálů vše je na dobré cestě. O přestávce přenosu hraje  kapela WHO a tým kterému fandíme vyhrává.přenos končí 4.30
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář